2015 m. kovo 3 d., antradienis
Gričiupio seniūnija, Chemijos g. 11, 51347 Kaunas
tel. (8~37) 45 13 33, tel./faks. (8~37) 45 13 22
griciupis@kaunas.lt

KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA
GRIČIUPIO SENIŪNIJA
Į pradžią
El.paštas
Svetainės žemelapis
SOCIALINĖ RŪPYBA
 
Aukščiau nurodytai klausimai prašome kreiptis į 6 kabinetą Socialinės paramos skyriaus darbuotojas  RIMA JEROCHINA IR ASTA LIPINSKIENE.

Interesantai konsultuojami tel.: 45 13 22 ir priimami:

Pirmadienį                8.00-17.00
Antradienį                 8.00-17.00
Trečiadienį               8.00-17.00
Ketvirtadienį            NEPRIĖMIMAS (8.00 - 12.00 PRIIMAMOS IŠMOKOS VAIKAMS)
Penktadienį              8.00-15.45
Pietų pertrauka      12.00-12.45

Galima išankstinė registracija internete spausti čiaSeniūnijos vyriausioji specialistė RASA PAKĖNIENĖ (4 kabinetas, tel.: 45 36 27)  interesantus konsultuoja įvairiais rūpimais socialiniais klausimais  ir priima prašymus dėl vienkartinių pašalpų, paramos maisto produktais iš ES intervencinių atsargų.
Taip pat prašome kreiptis ir pranešti apie neprižiūrimus, skriaudžiamus vaikus, senelius.Valstybės garantuojama ir iš valstybės biudžeto finansuojama pirminė teisinė pagalba asmenims, gyvenantiems Kauno mieste


Pirminė teisinė pagalba – tai įstatymo nustatyta tvarka teikiama teisinė informacija (informacija apie teisės sistemą, įstatymus ir kitus teisės aktus, teisinės pagalbos teikimą), teisinės konsultacijos (patarimai teisės klausimais) ir dokumentų, skirtų valstybės ir savivaldybių institucijoms, išskyrus procesinius dokumentus, rengimas. Be to, ši teisinė pagalba apima patarimus dėl ginčo sprendimo ne teismo tvarka, veiksmus dėl taikaus ginčo išsprendimo ir taikos sutarties parengimą.

Pirminė teisinė pagalba skiriasi nuo Antrinės teisinės pagalbos.

Antrinė teisinė pagalba – tai dokumentų rengimas, gynyba ir atstovavimas bylose, įskaitant vykdymo procesą, atstovavimas išankstinio ginčo sprendimo ne teisme atveju, jeigu tokią tvarką nustato įstatymai ar teismo sprendimas. Be to, ši teisinė pagalba apima bylinėjimosi išlaidų bylose, išnagrinėtose civilinio proceso tvarka, su bylos nagrinėjimu administracinio proceso tvarka susijusių išlaidų ir su baudžiamojoje byloje pareikšto civilinio ieškinio nagrinėjimu susijusių išlaidų atlyginimą.


Pirminės teisinės pagalbos teikimo tvarka

Asmenys, deklaravusieji savo gyvenamąją vietą Kauno mieste arba, jei asmuo neturi deklaruotos gyvenamosios vietos, tačiau gyvena Kauno mieste, turi teisę į pirminės teisinės pagalbos suteikimą.

Pirminės teisinės pagalbos paslaugas kauniečiams pagal sutartį su Kauno miesto savivaldybe teikia:
Advokatės Zofija Andriuškevičiūtė, Violeta Naujokienė, Diana Degutienė,
J. Gruodžio g. 16-6, 11.
Telefonai: 22 71 29, 22 92 68.
Darbo laikas: I - V nuo 8 iki 16 val. (pietų pertrauka nuo 12-13 val.)

Asmeniui, besikreipiančiam dėl pirminės teisinės pagalbos reikalingi šie dokumentai:

1. Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas: Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba ES valstybės narės piliečio pasas arba šių asmenų asmens tapatybės kortelė; kitos užsienio valstybės piliečio pasas ir leidimas nuolat ar laikinai gyventi Lietuvoje (arba kitoje ES valstybėje).
2. Asmens gyvenamąją vietą įrodantis dokumentas: spaudas pase arba pažyma apie deklaruotą gyvenamąją vietą. Jeigu asmuo neturi gyvenamosios vietos, jam pateikti tokio dokumento nereikia.


Asmuo dėl pirminės teisinės pagalbos tuo pačiu klausimu gali kreiptis tik vieną kartą.

Pirminė teisinė pagalba neteikiama, jeigu:
1. pareiškėjo reikalavimai yra akivaizdžiai nepagrįsti;
2. pareiškėjui tuo pačiu klausimu buvo suteikta išsami advokato konsultacija arba yra akivaizdu, kad jis tokią konsultaciją gali gauti nesinaudodamas šio įstatymo nustatyta valstybės garantuojama teisine pagalba;
3. pareiškėjas kreipiasi ne dėl savo teisių ir teisėtų interesų, išskyrus atstovavimo pagal įstatymą atvejus.

Jeigu, teikiant pirminę teisinę pagalbą, paaiškėja, kad pareiškėjui reikės antrinės teisinės pagalbos, pirminę teisinę pagalbą teikiantis asmuo pareiškėjui padeda surašyti ar surašo prašymą suteikti antrinę teisinę pagalbą. Pirminę teisinę pagalbą teikiantis asmuo šių veiksmų imasi tik po to, kai nebuvo rasta galimybė pareiškėjui ginčą išspręsti taikiai.

Daugiau informacijos apie valstybės garantuojamą teisinę pagalbą galima rasti interneto puslapyje http://www.teisinepagalba.lt/

Paskutinis atnaujinimas: 2013-10-28 09:50:14
 
Renginių kalendorius

Į viršų

Lankytojų statistika:  Skaičiuojama nuo:  2009-10-26.  Iš viso apsilankė:  33135.  Šiandien apsilankė:  43.  Dabar naršo:  1
© 2002-2007 Kaunas.lt. Visos teisės saugomos. El. paštas: info@kaunas.lt Kopijuoti ir platinti www.kaunas.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama
Informacija interesantams teikiama telefonais 42 28 85 ir 42 26 08. Dėl netikslumų svetainėje skambinti telefonu 42 45 61.
Svetainę sukūrė Idamas. Panaudotas SmartWeb.